Kaip Apsodinti Terasą?

Stiklinė terasa – neatsiejama modernaus namo dalis, kurioje susipina tiek namų jaukumas, tiek laisvė, kurią dovanoja atviras dangus. Tačiau ne kiekvienos terasos erdvė iš karto atrodo viliojančiai – kartais būtina įdėti papildomų pastangų, kad ši vieta taptų mūsų namų vizitine kortele. Svarbu suprasti, jog gražiai apsodinta terasa ne tik padidina funkcionalumą, suteikdama papildomų erdvių poilsio ar susitikimams su artimaisiais, bet ir iš esmės gerina terasos estetiką. Augalai yra tas stebuklingas elementas, kuris gali paversti bet kokią nuogą plėvelę į jaukią oazę.

Dažnai būtent augalų dėka terasa įgyja individualumo – vieni renkasi ryškias gėlynų spalvas, kiti – ramybę skleidžiančius žaliuosius krūmus. Be to, tinkamai parinkti augalai ne tik taps puošmena, bet ir suteiks reikiamą privatumą nuo praeivių žvilgsnių ar artimų kaimynų langų. Atsižvelgiant į šiuolaikines tendencijas ir realius kainų rėžius, galime teigti, kad terasos apsodinimui gali tekti skirti nuo 50 iki 500 eurų ir daugiau, priklausomai nuo augalų rūšių bei jų dydžių, terasos ploto ir apsodinimo sudėtingumo. Šio straipsnio tikslas yra pateikti aiškų, žingsnis po žingsnio vadovą, kaip praturtinti Jūsų terasą žaluma, kad kiekvieną dieną galėtumėte mėgautis asmeniniu gamtos kampeliu savo namuose.

Terasos paruošimas augalams sodinti

Pavasaris ir vasara – tobula laika terasos atnaujinimui ir augalų sodinimui. Šis procesas reikalauja tam tikros paruošos, kuriai sėkmingai įgyvendinti reikia atsižvelgti į keletą esminių veiksnių, įskaitant dirvos kokybę, drėgmės lygį ir šviesos kiekį terasoje. Patogią ir žalią oazę ant terasos sukurti galės kiekvienas, tik reikia tinkamai pasiruošti.

Dirvos kokybės patikrinimas ir paruošimas

Visų pirma, terasai svarbi yra dirvos kokybė. Jeigu planuojate augalus sodinti į įžeminus vazonus arba terasos želdinius, pasirūpinkite, kad žemė būtų derlinga ir laidžia. Jei dirva per sunki ar glėji, įmaišykite smėlio, komposto ar geriausios kokybės substrato. Terasoje augalų gerovei yra lemiamo svarbumo tinkamas maisto medžiagų ir drėgmės balansas.

Drėgmės ir šviesos sąlygų nustatymas

Augalų pasirinkimas priklauso nuo drėgmės lygio ir šviesos kiekio jūsų terasoje. Kai kurie augalai geriau jaučiasi tiesioginiame saulės šviesos kiekyje, tuo tarpu kitiems reikia daugiau pavėsio arba išsklaidytos šviesos. Prieš sodinant, apsvarstykite terasos orientaciją į pasaulio šalis ir pagal tai parenkite augalus.

Terasos valymas ir pasiruošimas

Prieš pradedant sodinti augalus, reikėtų kruopščiai išvalyti terasos paviršių. Tai apima ne tik šiukšlių pašalinimą, bet ir durpinių nuosėdų, samanų, lapų ar kitų organinių medžiagų nušveitimą, kad būtų išvengta pelėsio ir grybelio atsiradimo. Po to, kai terasa bus švari, galima pradėti ruošti augalų vazonus.

Augalų vazonų ir kitų sodo detalių paruošimas

Augalams auginti terasoje, dažnai naudojami vazonai ar poreliai. Pasirinkite augalams tinkamus indus, atsižvelgiant į jų dydį ir augimo įpročius. Taip pat nepamirškite vazonų padėklų ar įvairių pakėlimo stovelio, kad augalai netūptų tiesiog ant terasos paviršiaus ir būtų užtikrintas geresnis drenažas bei oro cirkuliacija. Detales paruošus, sodinkite augalus atsižvelgdami į jų priežiūros reikalavimus ir pasirinktą terasos dizaino koncepciją.

Terasos paruošimas augalams yra svarbus etapas norint mėgautis gražia ir jaukia aplinka visą šiltąjį sezoną. Atlikus tinkamą paruošimą, galėsite mėgautis sodininkystės teikiamais malonumais patogiai, savo namų lauko erdvėje.

Augalų Pasirinkimas Terasai: Kaip Sukurti Jaukią Želdynų Oazę

Kai įsirenginėjame terasą, svarbu ne tik patogūs baldai ar apšvietimas, bet ir žalumynai, kurie sukuria jaukumą ir atgaivina aplinką. Augalų pasirinkimas terasai yra itin svarbus, atsižvelgiant į klimato sąlygas, terasos vietai būdingus ypatumus bei asmeninį skonį ir poreikius. Tinkamai parinkti augalai gali padėti sukurti žavingą terasos aplinką, kurioje smagu leisti laiką bet kuriuo metų laiku. Žemiau pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti idealius augalus jūsų terasai.

Terasos Ypatumai ir Augalų Parinkimas

Prieš renkantis augalus, verta atidžiai įvertinti, kokią dalį dienos saulės spinduliai pasiekia terasą, kokio stiprumo yra vėjai, kiek vieta yra saugoma nuo lietaus ar sniego. Pastebėjimai leis išsirinkti augalus, kurie ne tik gerai augs esamose sąlygose, bet ir lengviau atlaikys mano teritorijos klimato išbandymus.

 • Jeigu terasa yra saulėta, gerai čia augs įvairios saulę mėgstančios gėlės, pavyzdžiui, petunijos ar pelargonijos. Saulėje taip pat džiugins akį įvairūs sukulentai ir kaktusai, nes jie gerai atlaiko sausras.
 • Šešėlinėje terasoje gali puikiai jaustis paparčiai, hostos ar kai kurios rūšies begonijos, kurios mėgsta mažiau saulės.
 • Vėjuotoje terasoje svarbu rinktis augalus, kurių stiebai yra tvirti ir lankstūs, pavyzdžiui, kai kurios ornamentalios žolės ar erikos.
 • Saugomoje, nuo vėjo ir šalčio gerai apsaugotoje terasoje, galima eksperimentuoti su augalais, kurie paprastai lauke nepersistengia mūsų klimato sąlygomis. Čia galėtų klestėti ir tam tikri egzotiškesni augalai.

Priežiūra ir Augalų Derinimas

Rinkdamiesi augalus terasai, taip pat turėtume galvoti apie jų priežiūrą. Mažai priežiūros reikalaujantys augalai yra puikus pasirinkimas tiems, kas nenori daug laiko skirii augalų priežiūrai. Pavyzdžiui, sukulentai ar įvairūs spygliuočiai, kurie atsparūs šalčiui ir nereikalauja dažno laistymo.

Kuriant terasos augalų kompoziciją, taip pat verta mąstyti apie augalų aukščio ir spalvų derinius. Galima derinti augalus, kas formuotų gražų augalų kilimą, pavyzdžiui, žemesnius augalus priekyje, o aukštesnius – terasos gale. Spalvų harmonija padeda sukurti raminantį arba atvirkščiai – energingą efektą.

Augalų Išdėstymas Terasoje

Galutinį terasos vaizdą labai lemia augalų išdėstymas. Vieta gali atrodyti žavingai ir jaukiai įvairiai išdėstytomis vazoninėmis gėlėmis, prieskonių ar maistinių augalų darželiu. Kombinuojant augalus terasoje, galima naudoti įvairaus dydžio ir formų vazonus, pakabinamas gėles ar augalų laiptelius, kad susikurtumėte vertikalią želdinių erdvę.

Kainų tendencijos augalams gali svyruoti priklausomai nuo jų veislės, dydžio bei įsigijimo vietos. Prieš perkant augalus, gerai būtų pasidomėti įvairiose sodo prekių parduotuvėse ar turguje, taip pat galima apsvarstyti galimybę augalus užsiauginti patiems iš sėklų ar kerpių. Taigi, bendra tendencija yra ta, kad augalų kainos gali labai variuoti ir svarbu rasti geriausią kainos bei kokybės santykį.

Planuodami terasos augmeniją, atnešame į savo namų aplinką šiek tiek gamtos. Tinkamai parinkti ir išdėstyti augalai ne tik papuoš terasą, bet ir suteiks malonumo prisijaukinant šį nedidelį žaliųjų augalų kampelį.

Augalų sodinimas ir išdėstymas terasoje

Terasa – puiki vieta atgaivinti namų aplinką sodinant įvairius augalus. Įvairios žalios spalvos nuteikia ramybei, o patys sodinimo darbai gali būti smagus ir atpalaiduojantis užsiėmimas. Tinkamas augalų išdėstymas ir sodinimas ne tik pagerina terasos išvaizdą, bet ir užtikrina, kad augalai būtų sveiki ir žavėtų savo grožiu. Šiame straipsnyje detaliai aprašysime, kaip teisingai pasodinti augalus į vazonus ir kaip juos protingai išdėstyti terasoje.

Augalų sodinimas į vazonus

Prieš sodinant augalus, reikia paruošti reikiamus įrankius ir medžiagas: vazonus, žemę, drenažo medžiagas ir patį augalą. Štai kaip tai padaryti:

 • Parinkite tinkamą vazoną: dydis turėtų atitikti augalo šaknų sistemą, o medžiaga – būti pralaidi orui ir drėgmei.
 • Pasirūpinkite drenažu: vazono dugne išklokite sluoksnį keramzito ar smulkių akmenukų, tai užtikrins geresnį vandens nutekėjimą.
 • Suberkite augimo terpę: gerai tinka universali gėlių žemė, bet atkreipkite dėmesį į konkrečius augalo poreikius.
 • Įsitikinkite, kad augalas yra drėgnas: prieš sodinant augalą į vazoną, įmirkykite jo šaknis vandenyje, kad jis lengviau įsišaknytų.
 • Įdėkite augalą į vazoną: būkite švelnūs ir atsargūs, kad nepažeistumėte šaknų.
 • Pripilkite likusią žemių: taisyklė yra palikti bent 2-3 cm iki vazono krašto.
 • Gerai laistyti sėjinuką: tai padės jam greičiau adaptuotis prie naujos vietos.

Augalų išdėstymo principai

Terasoje augalų išdėstymas turėtų atitikti kelių pagrindinių principų. Svarbu atsižvelgti į kiekvieno augalo poreikį šviesai, erdvės augimui, taip pat į estetinius aspektus:

 • Šviesos poreikis: Pastatykite saulės mėgėjus ten, kur yra daugiausiai dienos šviesos, o šešėlį mėgstančius augalus – į mažiau apšviestas zonas.
 • Augalų aukštis: Aukštesnius augalus statykite terasos gale arba viduryje, kad jie neslėptų mažesniųjų, o trumpesnius – priekyje.
 • Grupavimas: Panašius augalus sodinkite grupėmis – tai sukuria vizualinį ritmą ir palengvina priežiūrą.
 • Privatumo zonos: Naudokite aukštesnius augalus ar krūmus, kad sukurtumėte privatumo zonas, tai yra ypač aktualu daugiabučių namų terasose.

Renkantis augalus ir vazonus, galima susidurti su įvairiomis kainomis. Dažniausiai vazonų kainos priklauso nuo jų dydžio, medžiagos ir dizaino. Augalų kainos svyruoja pagal rūšį, dydį ir sezoniškumą. Svarbu investuoti į kokybiškas augimo terpes ir priežiūros priemones, kad augalai augtų sveiki ir stiprūs.

Svarbu prisiminti, kad augalų priežiūra nesibaigia jiems pasodinus. Laistymas, tręšimas, genėjimas ir kitos priežiūros procedūros yra būtinos, kad terasa atrodytų tvarkingai ir žavingai. Norint, kad augalai džiugintų akį ir suteiktų malonumą ilgą laiką, reikia juos mylėti ir rūpestingai jais pasirūpinti.

Augalų priežiūra terasoje

Augalai terasoje – tai ne tik puikus būdas sukurpti jaukumą bei žalią oazę, bet ir atsakomybės reikalaujanti veikla. Teisinga augalų priežiūra užtikrina, kad jie džiugins savo žydėjimu ir žaluma visus metus. Šiame straipsnyje mes dalinamės esminiais patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti terasoje augančius augalus.

Laistymas

Laistymas yra gyvybiškai svarbus augalų sveikatai, ypač terasoje, kur dirvožemis greičiau išdžiūsta. Augalų laistymo poreikis priklauso nuo daugelio veiksnių: augalo rūšies, orų sąlygų ir žemės drėgmės. Bendra taisyklė – augalus terasoje reikėtų laistyti tuomet, kai viršutinis dirvos sluoksnis išdžiūsta. Antgalių su reguliuojamu srautu naudojimas padeda išvengti per didelio augalo praliejimo ir šaknų puvimo.

Trąšos

Tręšimas – tai dar vienas svarbus žingsnis užtikrinant augalų sveikatą. Trąšos turi būti parinktos pagal konkrečių augalų poreikius. Paprastai terasiniai augalai tręšiami nuo pavasario iki vėlyvos vasaros, maždaug kas du iki keturis savaičių. Itin svarbu laikytis nurodymų ant trąšų pakuočių, kad nebūtų viršytos rekomenduojamos normos, o tai galėtų pakenkti augalams.

Ligų ir kenkėjų prevencija

Prevencija ir ankstyva problemų nustatymas yra raktas į augalų sveikatą. Reguliarus augalų tikrinimas, tinkama higiena ir aplinkos sąlygos sumažina ligų bei kenkėjų atsiradimo riziką. Aptikus kenkėjus, galima naudoti įvairius ekologiškus preparatus arba mechanines priemones, pavyzdžiui, kenkėjus nurenkant rankomis. Graužikams ir paukščiams atbaidyti naudojamos specialios gynybinės priemonės.

Rūpinimasis augalais atšalus orams

Artėjant rudeniui ir žiemai, reikia pasirūpinti, kad terasiniai augalai išgyventų šaltąjį sezoną. Kai kurie augalai gali likti lauke, jei tinkamai apsaugoti, pavyzdžiui, apdengiant juos agroplėvele. Neatlaikantys šalčių augalai turėtų būti perkelti į vidų arba į šiltesnes patalpas. Svarbu palaikyti tinkamą aplinkos drėgmę ir temperatūrą, kad augalai neišdžiūtų ir neužšaltų.

Prižiūrėti terasiniai augalai ne tik sukurs malonią atmosferą, bet ir taps džiaugsmo šaltiniu. Tinkama laistyti, tręšti, kovoti su kenkėjais bei apsaugoti augalus nuo šalčio ir žiemos padės išvengti nereikalingų sunkumų ir garantuos, kad Jūsų terasa žaliuos ištisus metus.

Kasdienio terasos naudojimo patarimai

Siekiant sukurti patrauklią ir funkcionalią lauko erdvę, terasa tampa neatsiejama buitinių patogumų dalimi. Kad augalai augtų sveikai ir terasa ilgai išliktų graži bei maloni akiai, pateikiame keletą patarimų, kaip tinkamai ją prižiūrėti kasdien.

Augalų laistymo subtilybės

Laistymas yra būtinas kiekvieno augalo gyvavimui, tačiau per didelis drėgmės kiekis gali pakenkti ir sukelti šaknų puvimą ar ligas. Svarbu žinoti kiekvieno augalo individualius laistymo poreikius. Dažniausiai laistymas atliekamas anksti ryte ar vėlai vakare, kai karščiausia dienos dalis jau praėjusi ir vanduo neatgaruos taip greitai. Reikėtų naudoti lietvamzdžius ar lašelinį laistymą, kuris suteikia sluoksniuotą drėgmę ir leidžia vandeniui įsigerti į dirvą, o ne tiesiog nutekėti.

Tinkamas augalų apkarpymas

Pernelyg smarkus ar netinkamas augalų apkarpymas gali sulėtinti augalų augimą ar net sukelti jų mirtį. Tvarkingai apkarpyti augalai ne tik atrodo geriau, bet ir auga sveikiau. Apgenėjimas turėtų būti atliekamas teisingu metu – ne per žydėjimo periodą, ir naudojant aštrius įrankius, kad pjaustymo vieta gijimo būtų lygi ir neužkrėstų augalo infekcijomis.

Augalų maitinimas ir tręšimas

Kad augalai būtų sveiki, jie turi būti tinkamai tręšiami. Trąšos augalams suteikia visus būtinus maisto elementus, kurių gali trūkti dirvoje. Svarbu pasirinkti tinkamas trąšas atsižvelgiant į augalų rūšis ir augimo ciklo fazę. Tręšti reikėtų periodiškai, laikantis nurodymų ant trąšų pakuotės, kad nebūtų perteklinio maisto medžiagų, kuris taip pat gali būti žalingas.

Augalų apsauga nuo kenkėjų ir ligų

Kasdienėje terasos priežiūroje nereikėtų pamiršti ir augalų apsaugos nuo kenkėjų bei ligų. Reguliarus augalų tikrinimas padės greitai pastebėti ir užkirsti kelią bet kokioms problemoms. Galima naudoti natūralias priemones, tokius kaip lazdyno riešutų ar česnako tinktūras, arba, jei reikia, greito veikimo cheminius preparatus.

Tinkamas mikroklimatas

Įvairios augalų veislės reikalauja skirtingo mikroklimato. Vieniems augalams reikia daugiau šviesos, kitiems – daugiau šešėlio. Ką kur pasodinti, lemia ne tik augalo poreikiai, bet ir terasos orientacija į pasaulio šalis. Svarbu užtikrinti gerą vėdinimą ir apsaugoti augalus nuo stiprių vėjų. Kartais gali prireikti papildomų priemonių, tokios kaip šiltnamiai ar stogeliai.

Sekite šiuos patarimus, ir jūsų terasos augalai augs sveikai bei džiugins akį ilgą laiką. Atminkite, jog tinkama terasos ir augalų priežiūra nėra sudėtinga, tačiau reikalauja dėmesio ir reguliarumo.

Terasos apsodinimas: kaip sukurti žaliąjį rojų prie namų

Žaliūki ir gamtos mylėtojai dažnai susimąsto, kaip prižiūrėti ir apsodinti savo terasas. Terasa gali tapti ne tik puikiu poilsio kampeliu bet ir maža oaze, teikiančia džiaugsmą akims bei suteikiančia ramybės pojūtį. Tačiau kyla klausimų: kokias augalų rūšis rinktis, kaip pasirūpinti jų priežiūra ir kokios yra apytikslės išlaidos. Straipsnyje nagrinėsime šiuos klausimus, o galiausiai atsakysime į dažnai užduodamus klausimus.

Kokie augalai tinka terasai?

Ieškant augalų terasai, svarbiausia atsižvelgti į jūsų gyvenamosios vietos klimatą, terasos apšvietimą ir laiko, kurį galėsite skirti augalų priežiūrai. Patvarios ir nedidelės priežiūros reikalaujančios augalų rūšys yra geresnis pasirinkimas. Pavyzdžiui, sukulentai yra atsparūs sausrai, o paprastosios petunijos ar pelargonijos džiugins spalvingais žiedais visą šiltąjį sezoną. Svarbu atsiminti, kad dalį augalų gali tekti žiemai parsinešti į patalpas arba pasirinkti augalus, kurie atlaikytų vietos klimato sąlygas.

Augalų priežiūra terasoje

Terasos augalų priežiūra apima laistymą, tręšimą, dauginimą ir, prireikus, augalų genėjimą. Laistymo dažnumas ir kiekis priklauso nuo augalų rūšies ir orų sąlygų. Įprasta, kad vasarą, karštomis dienomis, augalus reikia laistyti dažniau. Tręšti augalus reikėtų atsižvelgiant į jų poreikius ir sezoną. Tiesa, tręšimo dažnis gali skirtis priklausomai nuo augalų rūšies ir trąšų tipo. Stygintys augalai teikia ne tik estetinį malonumą, bet ir gali reikalauti daugiau priežiūros.

Kokios yra išlaidos terasos apsodinimui?

Apskaičiuoti tikslias išlaidas terasos apsodinimui gali būti iššūkis, nes jos svyruoja atsižvelgiant į augalų rūšis, jų dydį ir kokybę bei pristatymo išlaidas. Tačiau galima sakyti, kad augalų kainos svyruoja nuo kelio eurų už mažus augalus iki kelių šimtų eurų, jeigu nuspręsite įsigyti didesnes bei rečiau sutinkamas rūšis. Be augalų, reikės investuoti į tinkamą žemę, trąšas, vazonus ir kitas priemones. Galima rasti ekonominį variantą, kurio bendra suma siektų maždaug 50-100 eurų, bet taip pat galima išleisti kur kas daugiau, jei norima išskirtinumo ir retų augalų.

 • DUK (Dažnai užduodami klausimai):Pabaigoje susisteminsime lankytojų dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su terasos apsodinimu, ir pateiksime aiškius atsakymus. Ši sekcija padės skaitytojams gauti atsakymus į specifinius, juos dominančius klausimus.

Ar reikia augalams terasoje ypatingos priežiūros žiemą?

Kai kurie augalai iš tiesų nepakelia žiemos šalčio ir jiems reikia papildomos apsaugos ar net perkelti į vidų. Jeigu pasirinksite augalus, kurie atlaiko jūsų regiono žiemą, jos metu išskirtinės priežiūros reikės mažiau. Tačiau ne visi augalai gali išgyventi žiemą lauke, todėl svarbu pasidomėti konkrečių augalų poreikiais prieš juos įsigyjant.

Kaip tinkamai paruošti terasos dirvą augalams?

Prieš sodinant augalus terasoje, svarbu pasirūpinti, kad žemė būtų gerai paruošta. Tinkama dirvožemio paruošimas apima drenuojančios žemės sluoksnio sudarymą, kuris užtikrintų perteklinio vandens nutekėjimą ir augalų šaknų sveikatą. Taip pat svarbu pasirinkti aukštos kokybės substratą, kuris būtų tinkamas augalų rūšiai bei reikalavimams. Periodiškas dirvožemio atnaujinimas arba papildymas vertingomis medžiagomis taip pat gali būti naudingas.

Augalų pasirinkimas terasai

Terasa – tai namo erdvė, kurioje daugelis iš mūsų mėgsta leisti laiką, atsipūsti po sunkios darbo dienos ar tiesiog mėgautis šiltais vasaros vakarais su šeima ar draugais. Norint, kad terasa taptų ne tik funkcionali, bet ir estetiškai patraukli, svarbu atkreipti dėmesį į jos apželdinimą. Tinkami augalai gali ne tik papuošti, bet ir praturtinti terasą, sukurdami jaukų ir atpalaiduojantį mikroklimatą. Toliau pateikiame keletą patarimų, kaip pasirinkti geriausiai terasai tinkančius augalus.

Augalų parinkimo kriterijai

Renkantis augalus terasai, būtina atsižvelgti į keletą svarbių aspektų. Pirmiausia verta pagalvoti apie oro sąlygas. Jei terasa yra labai saulėta, reikės pasirinkti saulės mėgstančius augalus. Pavyzdžiui, gerai čia jausis rozmarinas, levanda ar petunijos. Tuo tarpu, jei terasa yra dažnai pavėsyje, geriau rinktis atsparesnes šešėliui augalų rūšis, tokias kaip hostos ar begonijos.

Be to, svarbu įvertinti ir tuo metu vyraujančias kainų tendencijas augalų pirkimui. Priklausomai nuo sezoniškumo, gali kisti įvairių augalų kainos, taigi geriau pirkti tuomet, kai galima gauti geriausią kokybę už priimtiną kainą. Dažnai augalus galima įsigyti už patrauklesnę kainą vasaros gale ar ankstyvą rudenį, kai prekybininkai išparduoda savo asortimentą.

Augalų priežiūra ir išdėstymas

Renkant augalus, būtina įvertinti ir tai, kiek laiko galėsite skirti jų priežiūrai. Kiekvienas augalas reikalauja skirtingo dėmesio – vieniems gali reikėti daugyklo laistymo, kitiems – retesnių procedūrų. Įsigyjant lengviau prižiūrimus augalus, pavyzdžiui, sukulentus ar kaktusus, bus mažiau rūpesčių tiems, kurie neturi daug laisvo laiko.

Nėra vieno recepto, kaip tinkamai išdėstyti augalus ant terasos, bet yra keletas pagrindinių patarimų. Verta pabandyti sukurti grupes iš augalų, kurie kontrastingai atrodo vienas šalia kito. Taip pat galima pasirinkti augalus pagal jų aukštį – aukštesniuosius sudėti užpakalėje, o žemesnius – priekyje. Taip bus sukurta vizualinė sudėliotumo ir tvarkos jausmas.

Atsiminkite, kad reguliariai prižiūrint ir atnaujinant terasos augalus, jų grožis išliks ilgai. Tad nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti būtent jūsų terasai tinkamiausio sprendimo.