Trijų klubo trenerių auklėtiniai sausio 28 dieną laikė kvalifikacinį kyokushin karate diržų gynimo egzaminą.

 

 

Pirmąjį diržą (10 kyu) gynė 36 sportininkai: Ieva Juškevičiūtė, Matas Juškevičius, Lea Erkes, Jogaila Pūras, Aidas Motūza, Miglė Griškonytė, Nedas Kadiša, Ignotas Skrodenis, Miglė Grendaitė, Audronė Kubiliūtė, Emilija Kasputytė, Faustas Šedauskas, Lukas Jankauskas, Vakaris Kasparaitis, Povilas Gedvilas, Evelina Baranauskaitė, Kajus Kavaliauskas, Pijus Grikšelis, Lukas Gruodis, Emilija Peleckytė, Tautvydas Poškus, Ieva Kaupaitytė, Henrikas Šimkus, Matas Navakauskas, Matas Mikalauskas, Matas Gvidas Černeckis, Grantas Pocius, Osvaldas Palubinskas, Robertas Mickus, Edita Navakauskienė, Raimundas Pocius, Kajus Naujokas, Greta Rudzevičiūtė, Linda Murauskienė, Jurgita Zaleckienė, Nojus Štulas.

Tiek pirmąjį tiek aukštesnius diržus gynę sportininkai egzaminą išlaikė.

9 kyu: Lukas Peleckis, Matas Jonaitis, Ernestas Čėsna, Ąžuolas Kaubrys, Mindaugas Eigėlis, Lukas Masaitis.

8 kyu: Jaunius Dobilas, Nojus Ivanauskas, Nauris Vecrumba, Ignas Kanapinskas, Žanas Ališauskas, Matas Gustainis, Džiugas Ališauskas, Austėja Baltkojytė, Sigita Kiudienė, Tajus Trumpickas, Kristina Jakštienė.

7 kyu: Justas Sabaliauskas, Aivaras Klimas, Eimis Pocevičius, Ignas ir Karolis Šimkūnai.

6 kyu: Simona Alijauskaitė, Gediminas Dockevičius, Edvardas Janutis, Vytautas Fiodorovas, Eimantas Jakubaitis, Martynas Jankauskas, Česlovas Blažys, Linas Batarūnas.

Sportininkus egzaminavo Kauno klubo „Oriens“ vadovas Vytautas Kalvaitis (4 Dan).

KARATE diržai – tai ne tik virvė, kurios pagalba užrišamas kimono švarkas. Pirmiausia – tai mokinio pastangų ir darbštumo ženklas, jo pasiekimų lygis. Kuo ilgesnis jūsų kelias – tuo brangesnis mokinio įvertinimas. Kiekvienam diržui – savas laikas.

Baltas diržas (tuščias popieriaus lapas). Pradedantysis nieko nežino apie karate, todėl jis švarus kaip tuščias popieriaus lapas. Pirmajame periode svarbiausia mokytis taisyklių, bazinės technikos, reguliariai lankyti užsiėmimus. Prireiks nugalėti savo nuovargį, skausmą ir niekada neleisti sau pasiduoti ir kas nepavyko iš šimtojo pakartojimo – pavyks iš tūkstantojo.

10 KYU Oranžinis diržas (auštanti ryto žara). Mokinys, išlaikęs (apgynęs) oranžinio diržo lygį, pradeda savęs pažinimo kelią.

9 KYU Oranžinis diržas su mėlyna juostele (drausmingumo požymis). Mokinys, išlaikęs mėlynos juostelės lygį, kelia sau naujus tikslus, siekia drąsos.

8 KYU Mėlynas diržas (dangaus spalvos simbolis). Karate mąstymo keitimasis. Prasideda kūno grūdinimo etapas – lengvos kovos ir adaptavimasis aplinkoje.

7 KYU Mėlynas diržas su geltona juostele (pirmasis saulės spindulys). Saulė mokinių sieloje reiškia dvasinę aušrą. Stiprėja mokinių drausmė. Pagrindinė užduotis – nepraleisti nei vieno užsiėmimo. Mokiniai mokosi valdyti savo kūną ir tobulinti techniką.

6 KYU Geltonas diržas (saulės šviesa). Su geltonu diržu mokiniui prasideda pasitikėjimo savimi etapas, kurio užduotis – suprasti, kad būtent protas valdo kūną. Geltonas diržas – tai paskutinis pradedančiųjų lygis. Iki to laiko viskas, ko mokinys mokėsi, buvo tik ruošimasis tikrajam karate pažinimui.  

5 KYU Geltonas diržas su žalia juostele (pirmieji daigai – derlius).
Mokiniai jau supranta, kad smūgio jėga priklauso nuo viso kūno jėgos, todėl reikia skirti daugiau pastangų fiziniams pratimams. Šiame etape pagrindinės pastangos dedamos į fizinius sugebėjimus – balansą, koordinaciją, techninį arsenalą. Palaipsniui didėja greičio ir derybinės jėgos kokybė.

4 KYU Žalias diržas (gyvybės, augalų simbolis). Pirmasis vyresniųjų diržas – dvasinės pradžios įvertinimas. Tai mokinių emocijų ir jausmų valdymo lygis. Kyokushin – jėgos karate, todėl daug pastangų reikia skirti jėgos didinimui. Mokinama kombinuoti techniką, jėgą ir greitį, jausti priešininko taktiką ir kvėpavimą, apskaičiuoti laiką efektyviems smūgiavimams. Darosi suprantama, kad jėga be išminties – pavojinga. Galimi rimti tyčiniai arba netyčiniai sužeidimai.

3 KYU Žalias diržas su ruda juostele (augalo subrendimo simbolis). Šio lygio pagrindas – vidinės ramybės atsiradimas. „Karate žmogus“ negali būti abejingas kitų žmonių likimui. Žmonės priimami tokiais, kokie jie yra, atsiranda rūpestingumas ir dėmesingumas kitiems. Dabar ypatingai rimtai reikia studijuoti karate istoriją ir filosofiją, pažinti žmogaus fiziologijos pagrindus, taisyklingą kvėpavimo metodiką ir tobulinti techniką. Vis daugiau laiko skiriama dvikovos treniruotėms, didėja drąsa ir atsipalaidavimas kovoje. Pirmas žingsnis kovos meno pažinime – slopinti savo emocijas.

2 KYU Rudas Diržas (žemės spalva, simbolizuojanti subrendimą). Praktikos lygis. Rudo diržo turėtojai savo technikos tikslumo ir patirties pagalba naudoja mažiau energijos resursų. Jėga, technika tobulėja ir tampa vis meistriškesnė. Laikas prisiimti keletą įsipareigojimų „dodžo“ salėje. Reikia mokytis vesti užsiėmimus – mokyti jaunesniuosius. Viena iš užduočių – tai mokėjimas jausti ir suprasti Kata kompleksus, kurti savo Kata, kurioje būtų galima panaudoti savo sugebėjimus, savybes tam, kad tai taptų mėgstamiausiu kompleksu treniravimuisi visą gyvenimą.

1 KYU Rudas diržas su juoda juostele (simbolizuoja išminties prisiartinimą). Savo silpnų ir stiprių pusių išaiškinimas ir ruošimasis meistro lygio pasiekimui. Rudo diržo turėtojai turi suprasti, kad jie – kyokushin stiliaus atstovai ir dėl to jų elgesys turi prasidėti ir baigtis mandagumu ir pagarba kitiems. 

Friday the 22nd. Custom text here - Templates Joomla 3.3